Informace k rodinnému focení a focení dětí

Do rodinného alba určitě patří profesionální fotografie vašich dětí a vás společně s nimi. Jsou to krásné vzpomínky na období, kdy byly děti malé a jak postupně rostly.

Focení dětí od 4 měsíců do jednoho roku

Pro focení malých dětí do jednoho roku se můžete rozhodnout, zda dáváte přednost ateliéru, nebo půjdeme za příhodného počasí společně ven. Malé děti neutíkají, jdou dobře nafotit všude. Na rodičích pak je aby mi děti pomohli rozesmát a všelijak zabavit. Společně probereme vaši představu, buď již před focením, nebo těsně po vašem příjezdu.

Děti od jednoho roku

U již chodících dětí je dobré zvážit, kde se chcete fotit, zda vydrží na jednom místě pózovat. Focení v ateliéru ročních až tříletých dětí je spíš stresující záležitost, kdy se je snažíme udržet na malém, pro ně nezajímavém prostoru a je velice těžké vytvořit přirozené fotografie.   Naopak děti od jednoho roku a výš je lepší fotit venku, kde mohou volně běhat, hrát si společně s rodiči a  celé focení proběhne formou procházky, kdy jakoby mimochodem fotíme. Děti i rodiče jsou uvolnění, vše si užijí a navíc si z focení odnesou krásné vzpomínky ve formě fotografií. V Praze a okolí mám spoustu míst, kde můžeme takovéto focení realizovat, pokud máte oblíbené své vlastní, není problém se na něm domluvit. Další možností je pak lifestyle focení přímo u vás doma – tuto nabídku naleznete na mých stránkách také.

Co vzít s sebou, jak se obléct

Co se týká přípravy na rodinné focení, měli byste věnovat trochu času přípravě oblečení. Vemte si 3-5 různých kombinací, nezapomeňte na různé doplňky a v případě, že jsou součástí také boty, tak do ateliéru s čistými podrážkami. Klasická kombinace jsou středně modré rifle a světlá a tmavá kombinace trička pro všechny, pro malé děti jednobarevné světlé body (nejlépe bílé). K tomu pak různé šaty, košile, trika, vesty… záleží čistě na vás, v čem se cítíte dobře a máte rádi. Pokuste se společně barevně sladit, nehodí se moc černá, výrazné  vzory a velké nápisy na oblečení. Na inspiraci, co se k sobě hodí a jak se barevně sladit se můžete podívat sem: https://cz.pinterest.com/fotomacurova/obleceni-na-foceni/ Případně do google obrázků dát heslo „what to wear for photoshoot“. Nezapomeňte na doplňky – klobouky, šály, čepice, pro holčičky různé sponečky a gumičky.  V tašce by měly mít své místo také boty s čistou podrážkou do ateliéru, využijeme je při focení celé postavy. Oblečení můžete přivézt více, společně je pak projdeme a vybereme vhodné kombinace.

Máte zajímavou práci nebo hobby, děti dělají sport, hrají na hudební nástroj –  a chtěli byste to promítnout do fotografií? Určitě můžete přibalit další rekvizity.  Promítneme tak do fotografií to, co máte rádi a výsledek bude pro vás více osobnější.

U dětí prosím nezapomeňte odstranit den před focením tetovačky, aby pak v den focení neměly na rukou červené skvrny od drhnutí.

Pro děti pak nabalte sladké nečokoládové nepatlavé odměny.

Pokud budete chtít zajistit vizáž, spolupracuji s několika vizážistkami, ráda vám na ně předám kontakt – vizáž si dále domlouváte individuálně, za mnou přijedete již připravení.

Pro rezervaci nebo bližší info mě neváhejte kontaktovat

Follow me @lenkamacurova

Adresa

Tovačovského 92/2
130 00 Praha 3
Tel. 776 000 008
Email: fotomacurova@seznam.cz

Kde mě také najdete

© 2019 Lenka Macurová - lenkamacurova.cz • Vytvořila společnost MK-VISION s.r.o.